#GivingTuesday

to ogólnoświatowa inicjatywa, która jest obecna już w ponad 150 krajach na całym świecie i pomogła zebrać ponad 300 mln dolarów dokonanych wpłat online oraz 21.7 mld wyświetleń w social media.

Ideą #GivingTuesday jest dzielenie się, nie tylko środkami finansowymi, ale również wartościami niematerialnymi, takimi jak zaangażowanie, wiedza, doświadczenie, umiejętności czy poświęcony komuś czas.

Fundacja FaniMani jest liderem tego ruchu w Polsce, ale do zaangażowania zachęcamy każdą organizację i osobę, której bliska jest ta idea. Dołączyli już do nas Wzmacniacz.org oraz Fundacja Rozwoju Talentów. Wspólnie chcemy zwiększać świadomość organizacji społecznych oraz budować kulturę dzielenia się.

#GivingTuesday w USA obchodzone jest tylko 1 dzień w roku, w Indiach i Meksyku jest to 1 tydzień w roku. W Polsce chcemy, aby to był każdy wtorek.

Startujemy z promowaniem #mygivingstory. Zachęcamy do   opowiadania historii i dzielenia się nimi.

Dla Waszej organizacji udział w tej inicjatywie to realne korzyści:

  • Zwiększona rozpoznawalność Waszej organizacji, a to przełoży się na szeroko rozumiane wsparcie ze strony społeczeństwa.
  • Uświadomienie społeczności czym zajmujecie się na co dzień, dlaczego to jest ważne i że, wcale nie jest takie proste jak może się wydawać.
  • Będziecie mieć prosty powód do proszenia o wsparcie (“hej, dzisiaj wtorek, pamiętasz?”).
  • Udział w światowej inicjatywie zwiększa zasięg społeczny.

Zainteresowana/y? Zobacz pierwsze kroki – akcję #mygivingstory